TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine ZHTM-5/2.5-0-SP
ZHTM-5/2.5-0-SP picture photo
Mfg. Part Number
ZHTM-5/2.5-0-SP
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Tubing
Brief Description
HEAT SHRINK TUBING 1=60M
Datasheet Download
ZHTM-5/2.5-0-SP.pdf
Availability of ZHTM-5/2.5-0-SP
QUANTITY
ZHTM-5/2.5-0-SP Order Process
Ship out your order
Specifications of ZHTM-5/2.5-0-SP
Internal Part NumberEIS-ZHTM-5/2.5-0-SP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Tubing
SeriesTHERMOFIT® ZHTM
TypeTubing, Flexible
Shrinkage Ratio2 to 1
Length196.8' (60m)
Inner Diameter - Supplied0.197" (5.0mm)
Inner Diameter - Recovered0.098" (2.50mm)
Recovered Wall Thickness0.030" (0.76mm)
MaterialPolyolefin (PO), Irradiated, Halogen Free
FeaturesFlame Retardant, Fluid Resistant
ColorBlack
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Shrink Temperature80°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZHTM-5/2.5-0-SP
ZHTM-5/2.5-0-SP Details Description
Related parts for ZHTM-5/2.5-0-SP
CONNECTOR HEADER 6POS R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 70MA 28 OHM SMD datasheet.pdf
TWEEZER WORKSTAND - EB-5000S datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
TV 28C 26#20 2#16 PIN J/N RECP datasheet.pdf
8UF 50V 6.604X18.364 105C AXI datasheet.pdf
500 MHz Four-Quadrant Multiplier IC datasheet.pdf