Zetex Semiconductors ZLNB2004Q16
ZLNB2004Q16 picture photo
Mfg. Part Number
ZLNB2004Q16
Manufacturer
Product Category
ZETEX IC
Brief Description
DUAL TONE and POLARITY SWITCH LNB MULTIPLEX CONTROLLER IC
Datasheet Download
ZLNB2004Q16.pdf
Availability of ZLNB2004Q16
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ZLNB2004Q16 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZLNB2004Q16
Internal Part NumberEIS-ZLNB2004Q16
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ZETEX
Delivery TimeIn stock, ship ZLNB2004Q16 today.
SeriesZLNB20
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount
PackagingTape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for ZLNB2004Q16
Alternative Part (Replacement)EIS-ZLNB2004Q16
Country of OriginUSA / TAIWAN / Philippines
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ZETEX Product CategoryPOWER IC, Regulators, DIODEs, Transistors
Related LinksZLNB2, ZLNB2004Q16 Datasheet, Zetex Semiconductors Distributor
ZLNB2004Q16 Details Description
Related parts for ZLNB2004Q16
CAP FILM 0.27UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 16 IN 16 OUT 24V datasheet.pdf
Connector Socket 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 51UH 189MA 2.85 OHM TH datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 13PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf