Vishay Semiconductor/Diodes Division ZMY22-GS18
ZMY22-GS18 picture photo
Mfg. Part Number
ZMY22-GS18
Brief Description
DIODE ZENER 22V 1W DO213AB
Datasheet Download
ZMY22-GS18.pdf
Availability of ZMY22-GS18
QUANTITY
ZMY22-GS18 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZMY22-GS18
Internal Part NumberEIS-ZMY22-GS18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)22V
Tolerance±5%
Power - Max1W
Impedance (Max) (Zzt)13 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 17V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature175°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZMY22-GS18
Related LinksZMY22, ZMY22-GS18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
ZMY22-GS18 Details Description
Related parts for ZMY22-GS18
VARISTOR 351V 400A 2-SMD J-LEAD datasheet.pdf
CONN TERM BLK 4POS 3.5MM STR PCB datasheet.pdf
THERM NTC 50K OHM 5% 30 AWG RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
LED XLAMP ROYAL BLUE datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 500V X5F RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS PIN datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 102 TYP datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 250MA 1.5 OHM datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V datasheet.pdf