Vishay Semiconductor/Diodes Division ZMY30-GS18
ZMY30-GS18 picture photo
Mfg. Part Number
ZMY30-GS18
Brief Description
DIODE ZENER 30V 1W DO213AB
Datasheet Download
ZMY30-GS18.pdf
Availability of ZMY30-GS18
QUANTITY
ZMY30-GS18 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZMY30-GS18
Internal Part NumberEIS-ZMY30-GS18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)30V
Tolerance±5%
Power - Max1W
Impedance (Max) (Zzt)20 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 22.5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature175°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZMY30-GS18
Related LinksZMY30, ZMY30-GS18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
ZMY30-GS18 Details Description
Related parts for ZMY30-GS18
Connector Receptacle 25 Position 0.031" (0.80mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN RING 2/0AWG #1/2 datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 15.4K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE SOCKET 12POLE datasheet.pdf
CONN HDR 31POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf
XG4 18AWG 16/30 1PR BRAID 300V datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 2A TSMT3 datasheet.pdf