Diodes Incorporated ZRA124F01TC
ZRA124F01TC picture photo
Mfg. Part Number
ZRA124F01TC
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Reference
Brief Description
IC VREF SHUNT 1.24V SOT23
Datasheet Download
ZRA124F01TC.pdf
Availability of ZRA124F01TC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ZRA124F01TC Order Process
Ship out your order
Specifications of ZRA124F01TC
Internal Part NumberEIS-ZRA124F01TC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Reference
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Reference TypeShunt
Output TypeFixed
Voltage - Output (Min/Fixed)1.24V
Voltage - Output (Max)-
Current - Output5mA
Tolerance±1%
Temperature Coefficient90ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz-
Noise - 10Hz to 10kHz40µVrms
Voltage - Input-
Current - Supply-
Current - Cathode50µA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZRA124F01TC
Related LinksZRA12, ZRA124F01TC Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
ZRA124F01TC Details Description
Related parts for ZRA124F01TC
RES TEMP SENS 220 OHM 5% 1/16W datasheet.pdf
SENSOR 50PSI M20-1.5 6G 4-20MA datasheet.pdf
SENSOR OPTO SLOT 1.2X0.2 MM THD datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 400MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CIR BRKR 10A 125VAC 32VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
HEATSHRINK MULTI WALL 1/4-48" BL datasheet.pdf
FILTER BANDPASS 2.4GHZ ISM SMD datasheet.pdf