Diodes Incorporated ZRT100GC1TA
ZRT100GC1TA picture photo
Mfg. Part Number
ZRT100GC1TA
Manufacturer
Product Category
PMIC - Voltage Reference
Brief Description
IC VREF SHUNT 9.8V SOT223
Datasheet Download
ZRT100GC1TA.pdf
Availability of ZRT100GC1TA
QUANTITY
ZRT100GC1TA Order Process
Ship out your order
Specifications of ZRT100GC1TA
Internal Part NumberEIS-ZRT100GC1TA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Voltage Reference
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Reference TypeShunt
Output TypeFixed
Voltage - Output (Min/Fixed)9.8V
Voltage - Output (Max)-
Current - Output30mA
Tolerance±1%
Temperature Coefficient50ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz50µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz-
Voltage - Input-
Current - Supply-
Current - Cathode150µA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-261-4, TO-261AA
Supplier Device PackageSOT-223
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZRT100GC1TA
Related LinksZRT10, ZRT100GC1TA Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
ZRT100GC1TA Details Description
Related parts for ZRT100GC1TA
IC MOSFET HS PWR SW 35A TO-220-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 300MW SOT23 datasheet.pdf
COLLET FFA.1E. - 3.0MM DIA datasheet.pdf
CAP CER 1UF 6.3V X5R 0402 datasheet.pdf
33 SIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
Connector Header 12 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CAP CER 800PF 700V datasheet.pdf