Honeywell Sensing and Productivity Solutions ZS-00445-050
ZS-00445-050 picture photo
Mfg. Part Number
ZS-00445-050
Manufacturer
Product Category
Proximity Sensors
Brief Description
SENSOR 10 VDC TO 32.2 VDC
Datasheet Download
ZS-00445-050.pdf
Availability of ZS-00445-050
QUANTITY
ZS-00445-050 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZS-00445-050
Internal Part NumberEIS-ZS-00445-050
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyProximity Sensors
Series-
Sensor TypeInductive
Sensing Distance0.157" ~ 0.196" (4mm ~ 4.99mm)
Output TypePNP-NO, 3-Wire
Response Frequency-
ShieldingUnshielded
Material - BodyStainless Steel
Voltage - Supply10 VDC ~ 32.2 VDC
Termination StyleWire Leads
Operating Temperature-40°C ~ 80°C
Ingress Protection-
IndicatorNo Indicator
Package / CaseCylinder, Threaded - M18
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZS-00445-050
ZS-00445-050 Details Description
Related parts for ZS-00445-050
RES SMD 215 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 2.2M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
WIRE & CABLE MARKERS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
TERMINAL FOR SATA POWER datasheet.pdf
CAP ALUM 400UF 20% 150V FLATPACK datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 500MW SOD123 datasheet.pdf