Mallory Sonalert Products ZT028LDCTB
ZT028LDCTB picture photo
Mfg. Part Number
ZT028LDCTB
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZER 28VAC PNL MNT BLUE
Datasheet Download
ZT028LDCTB.pdf
Availability of ZT028LDCTB
QUANTITY
ZT028LDCTB Order Process
Ship out your order
Specifications of ZT028LDCTB
Internal Part NumberEIS-ZT028LDCTB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesZT
PackagingBulk
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range20 ~ 28V
Frequency3.7kHz
Operating ModeContinuous
Sound Pressure Level85dB @ 20V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 65°C
WashableNo
Port LocationTop
Mounting TypePanel Mount
TerminationScrew Terminals
Size / Dimension30.7mm Dia x 56.8mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZT028LDCTB
Related LinksZT028, ZT028LDCTB Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZT028LDCTB Details Description
Related parts for ZT028LDCTB
TERM BLOCK PLUG 24POS STR 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FUSE GLASS 2A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
INCREMENTAL ENCODER datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf