ECS Inc. International ZTA-20.00MX
ZTA-20.00MX picture photo
Mfg. Part Number
ZTA-20.00MX
Manufacturer
Product Category
Resonators
Brief Description
CERAMIC RESONATOR 20.00 MHZ
Datasheet Download
ZTA-20.00MX.pdf
Availability of ZTA-20.00MX
QUANTITY
ZTA-20.00MX Order Process
Ship out your order
Specifications of ZTA-20.00MX
Internal Part NumberEIS-ZTA-20.00MX
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyResonators
SeriesZTA
PackagingBulk
Frequency20MHz
TypeCeramic
Features-
Frequency Stability±0.3%
Frequency Tolerance±0.5%
Impedance30 Ohm
Capacitance30pF
Operating Temperature-20°C ~ 80°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial - 2 Lead, 5.00mm Pitch
Size / Dimension0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
Height0.394" (10.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZTA-20.00MX
Related LinksZTA-2, ZTA-20.00MX Datasheet, ECS Inc. International Distributor
ZTA-20.00MX Details Description
Related parts for ZTA-20.00MX
CONN PLUG FREE/HANG 4POS SIZE 4 datasheet.pdf
CONN SPRING 68POS DUAL .410 SMD datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
POWER SUPPLY CORD 10A 70C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 9POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
MINIPRO TEST CLIP BLUE datasheet.pdf
RES SMD 5.49 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN ADAPT PLUG-PLUG SMA 50OHM datasheet.pdf