TDK-Lambda Americas, Inc. ZWD150PAF0524/TL
ZWD150PAF0524/TL picture photo
Mfg. Part Number
ZWD150PAF0524/TL
Manufacturer
Product Category
AC DC Converters
Brief Description
AC/DC CONVERTER 5V 24V 150W
Datasheet Download
ZWD150PAF0524/TL.pdf
Availability of ZWD150PAF0524/TL
QUANTITY
ZWD150PAF0524/TL Order Process
Ship out your order
Specifications of ZWD150PAF0524/TL
Internal Part NumberEIS-ZWD150PAF0524/TL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelZWD-PAF.igsZWD-PAF.stp
Standard Package1
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Converters
SeriesZWD-PAF
TypeOpen Frame
Number of Outputs2
Voltage - Input85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 15V
Voltage - Output 224V
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Current - Output (Max)5A, 6A
Power (Watts)150W
ApplicationsITE (Commercial)
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Efficiency80%
Operating Temperature-10°C ~ 70°C (With Derating)
FeaturesAdjustable Output, DC Input Capable, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension8.74" L x 3.35" W x 1.57" H (222.0mm x 85.1mm x 40.0mm)
Minimum Load Required-
ApprovalsCE
Power (Watts) - Max150W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZWD150PAF0524/TL
Related LinksZWD150PA, ZWD150PAF0524/TL Datasheet, TDK-Lambda Americas, Inc. Distributor
ZWD150PAF0524/TL Details Description
Related parts for ZWD150PAF0524/TL
QUICKBLOC ANALOG W/SL F/CH datasheet.pdf
RES SMD 6.2 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 56.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONV DC/DC 2A 9-32VIN 3.3V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 7.62MM datasheet.pdf
RES 234 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V +/-15V 80W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ/PROG TRPL 32TQFN datasheet.pdf
220UF 25V 10X13 105C RAD datasheet.pdf