TDK-Lambda Americas, Inc. ZWQ1305223
ZWQ1305223 picture photo
Mfg. Part Number
ZWQ1305223
Manufacturer
Product Category
AC DC Converters
Brief Description
AC/DC CNVRTR 5V +/-12V 3.3V 130W
Datasheet Download
ZWQ1305223.pdf
Availability of ZWQ1305223
QUANTITY
ZWQ1305223 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZWQ1305223
Internal Part NumberEIS-ZWQ1305223
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Converters
SeriesZWQ
TypeOpen Frame
Number of Outputs4
Voltage - Input85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 15V
Voltage - Output 212V
Voltage - Output 3-12V
Voltage - Output 43.3V
Current - Output (Max)15A, 4A, 4A, 10A
Power (Watts)130W
ApplicationsITE (Commercial)
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Efficiency72%
Operating Temperature-10°C ~ 60°C (With Derating)
FeaturesAdjustable Output, PFC, Universal Input
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension8.86" L x 4.17" W x 1.38" H (225.0mm x 106.0mm x 35.0mm)
Minimum Load RequiredYes
ApprovalsCE
Power (Watts) - Max130W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZWQ1305223
Related LinksZWQ13, ZWQ1305223 Datasheet, TDK-Lambda Americas, Inc. Distributor
ZWQ1305223 Details Description
Related parts for ZWQ1305223
CAP CER 0.50PF 50V C0H 0402 datasheet.pdf
RES SMD 715K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN SMT SINGLE ROW 30 GOLD datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK datasheet.pdf
RES 10.5 OHM 2W 1% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf