Zetex Semiconductors ZXCL1330H5
ZXCL1330H5 picture photo
Mfg. Part Number
ZXCL1330H5
Brief Description
ULTRA SMALL MICROPOWER SC70 LOW DROPOUT REGULATORS IC
Datasheet Download
ZXCL1330H5.pdf
Availability of ZXCL1330H5
QUANTITY
ZXCL1330H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZXCL1330H5
Internal Part NumberEIS-ZXCL1330H5
Delivery TimeIn stock, ship ZXCL1330H5 today.
SeriesZXCL13
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for ZXCL1330H5
Alternative Part (Replacement)EIS-ZXCL1330H5
Related LinksZXCL1, ZXCL1330H5 Datasheet, Zetex Semiconductors Distributor
ZXCL1330H5 Details Description
Related parts for ZXCL1330H5
DIODE ZENER 30V 700MW SFLAT datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 210K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
DIN RAIL 28.45MMX27.18MM UNSLOT datasheet.pdf
13P MTA100 CONN ASSY RED LF datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
CONN HDR 32POS 2.54MM T/H datasheet.pdf