Zetex Semiconductors ZXCL200H5
ZXCL200H5 picture photo
Mfg. Part Number
ZXCL200H5
Brief Description
ULTRA SMALL MICROPOWER SC70 2V 100mA REGULATOR IC
Datasheet Download
ZXCL200H5.pdf
Availability of ZXCL200H5
QUANTITY
ZXCL200H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZXCL200H5
Internal Part NumberEIS-ZXCL200H5
Delivery TimeIn stock, ship ZXCL200H5 today.
SeriesZXCL20
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for ZXCL200H5
Alternative Part (Replacement)EIS-ZXCL200H5
Related LinksZXCL, ZXCL200H5 Datasheet, Zetex Semiconductors Distributor
ZXCL200H5 Details Description
Related parts for ZXCL200H5
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
CHOKE COM MODE FERR 68.0UH SMD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 10POS GOLD WW datasheet.pdf
RES SMD 154 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
RES 383K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
SUBMINI SW SPDT 250VAC 6A datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 35W datasheet.pdf