Zetex Semiconductors ZXCT1008
ZXCT1008 picture photo
Mfg. Part Number
ZXCT1008
Brief Description
AUTOMOTIVE HIGH-SIDE CURRENT MONITOR IC
Datasheet Download
ZXCT1008.pdf
Availability of ZXCT1008
QUANTITY
ZXCT1008 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZXCT1008
Internal Part NumberEIS-ZXCT1008
Delivery TimeIn stock, ship ZXCT1008 today.
SeriesZXCT10
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for ZXCT1008
Alternative Part (Replacement)EIS-ZXCT1008
Related LinksZXCT, ZXCT1008 Datasheet, Zetex Semiconductors Distributor
ZXCT1008 Details Description
Related parts for ZXCT1008
CONN STACKER 68POS 0.100" T/H datasheet.pdf
RES SMD 2 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf