Zetex Semiconductors ZXLB1600X10
ZXLB1600X10 picture photo
Mfg. Part Number
ZXLB1600X10
Manufacturer
Product Category
ZETEX IC
Brief Description
LCD BIAS BOOST CONVERTER IC
Datasheet Download
ZXLB1600X10.pdf
Availability of ZXLB1600X10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ZXLB1600X10 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZXLB1600X10
Internal Part NumberEIS-ZXLB1600X10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ZETEX
Delivery TimeIn stock, ship ZXLB1600X10 today.
SeriesZXLB16
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount
PackagingTape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for ZXLB1600X10
Alternative Part (Replacement)EIS-ZXLB1600X10
Country of OriginUSA / TAIWAN / Philippines
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ZETEX Product CategoryPOWER IC, Regulators, DIODEs, Transistors
Related LinksZXLB1, ZXLB1600X10 Datasheet, Zetex Semiconductors Distributor
ZXLB1600X10 Details Description
Related parts for ZXLB1600X10
CONN HEADER .100 DUAL STR 56POS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.156" (3.96mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 150V 0606 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 8.35K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Y MTG BRKT FOR SW-83101-11215 datasheet.pdf
TGON 810 SA 18" X 23" datasheet.pdf
10POS, MIXED,TAB HSG,ASSY datasheet.pdf