Zetex Semiconductors ZXM64P035
ZXM64P035 picture photo
Mfg. Part Number
ZXM64P035
Manufacturer
Product Category
ZETEX IC
Brief Description
35V P-CHANNEL ENHANCEMENT MODE MOSFET IC
Datasheet Download
ZXM64P035.pdf
Availability of ZXM64P035
QUANTITY
ZXM64P035 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZXM64P035
Internal Part NumberEIS-ZXM64P035
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ZETEX
Delivery TimeIn stock, ship ZXM64P035 today.
SeriesZXM64P
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount
PackagingTape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for ZXM64P035
Alternative Part (Replacement)EIS-ZXM64P035
Country of OriginUSA / TAIWAN / Philippines
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ZETEX Product CategoryPOWER IC, Regulators, DIODEs, Transistors
Related LinksZXM6, ZXM64P035 Datasheet, Zetex Semiconductors Distributor
ZXM64P035 Details Description
Related parts for ZXM64P035
IC OPAMP INSTR 2.5MHZ 16SOIC datasheet.pdf
ADAPTER 44-TQFP TO 44-QFP datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RECEPT 55POS TYPE C VERT datasheet.pdf
AUDIO JACK 2 STACKED LIME/ORANGE datasheet.pdf
BOX ALUM GRAY 5.51"L X 5.51"W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 17POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CAP CER 8.9PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf