Zetex Semiconductors ZXT13P20DE6
ZXT13P20DE6 picture photo
Mfg. Part Number
ZXT13P20DE6
Brief Description
20V PNP SILICON LOW SATURATION SWITCHING TRANSISTOR IC
Datasheet Download
ZXT13P20DE6.pdf
Availability of ZXT13P20DE6
QUANTITY
ZXT13P20DE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZXT13P20DE6
Internal Part NumberEIS-ZXT13P20DE6
Delivery TimeIn stock, ship ZXT13P20DE6 today.
SeriesZXT13P
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for ZXT13P20DE6
Alternative Part (Replacement)EIS-ZXT13P20DE6
Related LinksZXT13, ZXT13P20DE6 Datasheet, Zetex Semiconductors Distributor
ZXT13P20DE6 Details Description
Related parts for ZXT13P20DE6
BATTERY PACK 12.0V 2300MAH NICAD datasheet.pdf
OSC 3.3V PROG CMOS TRI ST 50PPM datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 150V 0605 datasheet.pdf
60718-7 INSULATION SPACER 607187 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
26W74 W/50 14-4SO 27W74 datasheet.pdf
FERRULE BOX 26-18 AWG WEID datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 3.3V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf