Zetex Semiconductors ZXT14N20DX
ZXT14N20DX picture photo
Mfg. Part Number
ZXT14N20DX
Brief Description
SINGLE CELL DC-DC CONVERTER SOLUTION IC
Datasheet Download
ZXT14N20DX.pdf
Availability of ZXT14N20DX
QUANTITY
ZXT14N20DX Order Process
Ship out your order
Specifications of ZXT14N20DX
Internal Part NumberEIS-ZXT14N20DX
Delivery TimeIn stock, ship ZXT14N20DX today.
SeriesZXT14N
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for ZXT14N20DX
Alternative Part (Replacement)EIS-ZXT14N20DX
Related LinksZXT14, ZXT14N20DX Datasheet, Zetex Semiconductors Distributor
ZXT14N20DX Details Description
Related parts for ZXT14N20DX
CONN RCPT 24POS R/A REV PCB datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 18W datasheet.pdf
RES SMD 453K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 11K OHM 16DIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28-UQFN datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES 1.87K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 16DFN datasheet.pdf