Diodes Incorporated ZXTP19100CFFTA
ZXTP19100CFFTA picture photo
Mfg. Part Number
ZXTP19100CFFTA
Brief Description
TRANS PNP 100V 2A SOT23F-3
Datasheet Download
ZXTP19100CFFTA.pdf
Availability of ZXTP19100CFFTA
QUANTITY
ZXTP19100CFFTA Order Process
Ship out your order
Specifications of ZXTP19100CFFTA
Internal Part NumberEIS-ZXTP19100CFFTA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
PCN Design/SpecificationPart Marking Update 25/Sep/2015
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor TypePNP
Current - Collector (Ic) (Max)2A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)100V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic275mV @ 200mA, 2A
Current - Collector Cutoff (Max)50nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce200 @ 100mA, 2V
Power - Max1.5W
Frequency - Transition142MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-3 Flat Leads
Supplier Device PackageSOT-23F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZXTP19100CFFTA
Related LinksZXTP191, ZXTP19100CFFTA Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
ZXTP19100CFFTA Details Description
Related parts for ZXTP19100CFFTA
FUSE CLIP CARTRIDGE 250V 10A PCB datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.3W TH datasheet.pdf
RES 5.9M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BOOST 12V 0.2A 16SOIC datasheet.pdf
RAISE-OFF-LOWER datasheet.pdf
JOYSTICK RESISTIVE 3AXIS STD datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
Crystal 54.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf