General Cable 00.18JO.C1304
00.18JO.C1304 picture photo
Mfg. Part Number
00.18JO.C1304
Manufacturer
Product Category
Multiple Conductor Cables
Brief Description
CABLE 20COND 20AWG
Datasheet Download
00.18JO.C1304.pdf
Availability of 00.18JO.C1304
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
00.18JO.C1304 Order Process
Ship out your order
Specifications of 00.18JO.C1304
Internal Part NumberEIS-00.18JO.C1304
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilyMultiple Conductor Cables
Series-
Cable TypeMulti-Conductor
Number of Conductors20
Wire Gauge20 AWG
Conductor Strand26/34
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) Material-
Jacket (Insulation) Diameter-
Shield Type-
Length-
Jacket Color-
Ratings-
Features-
Voltage-
Operating Temperature-
Usage-
Conductor Insulation-
Jacket (Insulation) Thickness-
Shield Material-
Shield Coverage-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)00.18JO.C1304
Related Links00.18J, 00.18JO.C1304 Datasheet, General Cable Distributor
00.18JO.C1304 Details Description
Related parts for 00.18JO.C1304
IC AMP VIDEO QUAD 270MHZ 14DIP datasheet.pdf
TRIAC 800V 10A TO220 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 1.8A PPAK SO-8 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES 1.65M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 16.2 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT SHELL 30POS datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 10W DO213AB datasheet.pdf