AVX Corporation 0201ZC222JAT2A
0201ZC222JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
0201ZC222JAT2A
Brief Description
CAP CER 2200PF 10V X7R 0201
Datasheet Download
0201ZC222JAT2A.pdf
Availability of 0201ZC222JAT2A
QUANTITY
0201ZC222JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 0201ZC222JAT2A
Internal Part NumberEIS-0201ZC222JAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0201ZC222JAT2A
Related Links0201ZC2, 0201ZC222JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
0201ZC222JAT2A Details Description
Related parts for 0201ZC222JAT2A
CONN HEADER .100 DUAL STR 60POS datasheet.pdf
PLATE ADAPTER AMS TO WKM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 90POS 1MM DIP SLD datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON RECT CLEAR/YELLOW datasheet.pdf
156 KK BKWY HDR POLZ SQP 12POS datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.45 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
TXRX DWDM EML 15XXNM SFP+ LC datasheet.pdf
4-POST RACKMOUNT INSTALL KIT datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB16 M25 datasheet.pdf
RES SMD 0.59 OHM 2W 2010 WIDE datasheet.pdf