Abracon Corporation AIAC-4125C-R307J-T
AIAC-4125C-R307J-T picture photo
Mfg. Part Number
AIAC-4125C-R307J-T
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 307NH 3A 22 MOHM SMD
Datasheet Download
AIAC-4125C-R307J-T.pdf
Availability of AIAC-4125C-R307J-T
QUANTITY
AIAC-4125C-R307J-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AIAC-4125C-R307J-T
Internal Part NumberEIS-AIAC-4125C-R307J-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelAISC-4125C.pdfAISC-4125C.stp
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAIAC-4125C
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreAir
Inductance307nH
Tolerance±5%
Current Rating3A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)22 mOhm Max
Q @ Freq100 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant500MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.354" L x 0.173" W (9.00mm x 4.40mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIAC-4125C-R307J-T
Related LinksAIAC-4125, AIAC-4125C-R307J-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AIAC-4125C-R307J-T Details Description
Related parts for AIAC-4125C-R307J-T
CAP FILM 6UF 5% 250VAC RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC ADC 8BIT SW-CAP 11CH 20SO datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .5MM 10POS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 287 OHM 1% 5W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB datasheet.pdf
FUSE ASSORTMENT KIT 42 datasheet.pdf
24-bit 192kHz Stereo DAC with 1.7Vrms Line Driver IC datasheet.pdf