Littelfuse 0217.032MXE
0217.032MXE picture photo
Mfg. Part Number
0217.032MXE
Brief Description
FUSE GLASS 32MA 250VAC 5X20MM
Datasheet Download
0217.032MXE.pdf
Availability of 0217.032MXE
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
0217.032MXE Order Process
Ship out your order
Specifications of 0217.032MXE
Internal Part NumberEIS-0217.032MXE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFuseology - Introduction to Fuses
Standard Package1,000
Fuse TypeCartridge, Glass
Current Rating32mA
Response TimeFast
Package / Case5mm x 20mm (Axial)
Mounting TypeThrough Hole
Breaking Capacity @ Rated Voltage35A
Melting I²t0.00006
ApprovalsCCC, CE, CSA, K-MARK, SEMKO, UL, VDE
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Color-
Size / Dimension0.236" Dia x 0.886" L (6.00mm x 22.50mm)
DC Cold Resistance262.2 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0217.032MXE
Related Links0217., 0217.032MXE Datasheet, Littelfuse Distributor
0217.032MXE Details Description
Related parts for 0217.032MXE
FIXED IND 2.7NH 250MA 250 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 18 CKTS LGT 203 datasheet.pdf
TEST PROBE datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 0.3W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
IC SDRAM 128MBIT 166MHZ TSOP datasheet.pdf
CONN BACKSHELL SZ 28 1 5/8-18 datasheet.pdf
FIXED IND 20NH 350MA 600 MOHM datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM LCKD RTR 5VDC datasheet.pdf
CAP 120 UF 20% 35 V datasheet.pdf