Littelfuse 0217.080MXP
0217.080MXP picture photo
Mfg. Part Number
0217.080MXP
Brief Description
FUSE GLASS 80MA 250VAC 5X20MM
Datasheet Download
0217.080MXP.pdf
Availability of 0217.080MXP
QUANTITY
0217.080MXP Order Process
Ship out your order
Specifications of 0217.080MXP
Internal Part NumberEIS-0217.080MXP
Fuse TypeCartridge, Glass
Current Rating80mA
Response TimeFast
Package / Case5mm x 20mm
Mounting TypeHolder
Breaking Capacity @ Rated Voltage35A
Melting I²t0.00083
ApprovalsCCC, CE, CSA, K-MARK, SEMKO, UL, VDE
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Color-
Size / Dimension0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
DC Cold Resistance7.89 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0217.080MXP
Related Links0217., 0217.080MXP Datasheet, Littelfuse Distributor
0217.080MXP Details Description
Related parts for 0217.080MXP
IC REG CTRLR PWM CM 10LLP datasheet.pdf
IC DUAL 10-BIT SERIAL D/A 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 105K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE ASSY PWR-PWR 5 WIRE 104" datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 10.16MM datasheet.pdf
MCU ARM 128KB FLASH 100BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HEADER 0.5MM 70POS SMD datasheet.pdf