Littelfuse 0326.700MXP
0326.700MXP picture photo
Mfg. Part Number
0326.700MXP
Manufacturer
Product Category
Fuses
Brief Description
FUSE CERAMIC 700MA 250VAC 125VDC
Datasheet Download
0326.700MXP.pdf
Availability of 0326.700MXP
QUANTITY
0326.700MXP Order Process
Ship out your order
Specifications of 0326.700MXP
Internal Part NumberEIS-0326.700MXP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFuseology - Introduction to Fuses
Standard Package1,000
Category Circuit Protection
FamilyFuses
Series326
PackagingBulk
Fuse TypeCartridge, Ceramic
Current Rating700mA
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC125V
Response TimeSlow
Package / Case3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Mounting TypeHolder
Breaking Capacity @ Rated Voltage100A AC, 10kA DC
Melting I²t6.42
ApprovalsCE, CSA, UL
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Color-
Size / Dimension0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
DC Cold Resistance0.7215 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0326.700MXP
Related Links0326., 0326.700MXP Datasheet, Littelfuse Distributor
0326.700MXP Details Description
Related parts for 0326.700MXP
CONN HOUSING 10POS 2MM datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 1.5A DUAL HS 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
RES SMD 31.2KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES 0.402 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 300MA 150 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 192MHZ 6-CLCC datasheet.pdf