Rohm Semiconductor ESR25JZPF5603
ESR25JZPF5603 picture photo
Mfg. Part Number
ESR25JZPF5603
Brief Description
RES SMD 560K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ESR25JZPF5603.pdf
Availability of ESR25JZPF5603
QUANTITY
ESR25JZPF5603 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR25JZPF5603
Internal Part NumberEIS-ESR25JZPF5603
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAnti-Surge ESR Series Resistors
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)560k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR25JZPF5603
Related LinksESR25J, ESR25JZPF5603 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR25JZPF5603 Details Description
Related parts for ESR25JZPF5603
IC REG LDO 2.6V 0.15A SC70-5 datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMD datasheet.pdf
CONN MEM SOCKET 240POS DIMM T/H datasheet.pdf
ENET MA/MA IND ST/90EX-R 4M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
60707-17 ANVIL datasheet.pdf
Connector Socket 84 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
ECCOSTOCK 1/8X12 datasheet.pdf
762 TB SP CL INTERLACE/T datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf