Littelfuse 0327015.ZXS
0327015.ZXS picture photo
Mfg. Part Number
0327015.ZXS
Brief Description
FUSE AUTO 15A 32VDC BLADE MINI
Datasheet Download
0327015.ZXS.pdf
Availability of 0327015.ZXS
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
0327015.ZXS Order Process
Ship out your order
Specifications of 0327015.ZXS
Internal Part NumberEIS-0327015.ZXS
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFuseology - Introduction to Fuses
Standard Package4,000
Category Circuit Protection
FamilyFuses
SeriesMICRO2™ 327
PackagingBulk
Fuse TypeAutomotive
Current Rating15A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC32V
Response Time-
Package / CaseBlade, Miniature
Mounting TypeHolder
Breaking Capacity @ Rated Voltage1kA
Melting I²t189
Approvals-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ColorBlue
Size / Dimension0.358" L x 0.150" W x 0.311" H (9.10mm x 3.80mm x 7.90mm)
DC Cold Resistance0.0048 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0327015.ZXS
Related Links03270, 0327015.ZXS Datasheet, Littelfuse Distributor
0327015.ZXS Details Description
Related parts for 0327015.ZXS
Crystal 4.0960MHz 30ppm 18pF 150 Ohm -10°C - 60°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 896B OTP 18SOIC datasheet.pdf
RES SMD 19.6KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 3PIN FMAL SNAP-IN SLD datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT R/A PCB 10POS TIN datasheet.pdf
IC DGTL POT 10K 1CH 14TSSOP datasheet.pdf
RES 301 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf