AVX Corporation 04023U6R2DAT2A
04023U6R2DAT2A picture photo
Mfg. Part Number
04023U6R2DAT2A
Brief Description
CAP CER 6.2PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
04023U6R2DAT2A.pdf
Availability of 04023U6R2DAT2A
QUANTITY
04023U6R2DAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04023U6R2DAT2A
Internal Part NumberEIS-04023U6R2DAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04023U6R2DAT2A
Related Links04023U6, 04023U6R2DAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04023U6R2DAT2A Details Description
Related parts for 04023U6R2DAT2A
RES 470 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 23POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES SMD 16.5K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 2X1 10TDFN datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC USB FS I2C 16SSOP datasheet.pdf
REAR CROPPER datasheet.pdf
CONN HDR 45POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
IC SOLENOID CTRLR PROGRAMMABLE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf