AVX Corporation 04025A0R6BAT2A
04025A0R6BAT2A picture photo
Mfg. Part Number
04025A0R6BAT2A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.60PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
04025A0R6BAT2A.pdf
Availability of 04025A0R6BAT2A
QUANTITY
04025A0R6BAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04025A0R6BAT2A
Internal Part NumberEIS-04025A0R6BAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.60pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04025A0R6BAT2A
Related Links04025A0, 04025A0R6BAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04025A0R6BAT2A Details Description
Related parts for 04025A0R6BAT2A
MODEM V.34 SERIAL DATA/FAX 3.3V datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 33 OHM 6SIP datasheet.pdf
ESD HANDLER 8-3/4X7-1/8X1 datasheet.pdf
TRANSISTOR RF NPN 15V SOT-23 datasheet.pdf
LIGHT PIPE CUSTOM 2 HIGH datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 600MA 170 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 10PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 400V TO-205AF TO-39 datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf