Sumida Corporation 0420CDMCBDS-R22MC
0420CDMCBDS-R22MC picture photo
Mfg. Part Number
0420CDMCBDS-R22MC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 220NH 10.1A 5.3 MOHM
Datasheet Download
0420CDMCBDS-R22MC.pdf
Availability of 0420CDMCBDS-R22MC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
0420CDMCBDS-R22MC Order Process
Ship out your order
Specifications of 0420CDMCBDS-R22MC
Internal Part NumberEIS-0420CDMCBDS-R22MC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 25/Jun/2015
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series0420CDMCB/DS
PackagingDigi-Reel®
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance220nH
Tolerance±20%
Current Rating10.1A
Current - Saturation15A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)5.3 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.177" L x 0.161" W (4.50mm x 4.10mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0420CDMCBDS-R22MC
Related Links0420CDMC, 0420CDMCBDS-R22MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
0420CDMCBDS-R22MC Details Description
Related parts for 0420CDMCBDS-R22MC
IC CABLE TERM MULTIPROTCL 24SSOP datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 3A SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 150K OHM 11SIP datasheet.pdf
COUNTER 6 CHAR 230V PANEL MT datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 7POS SNGL SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
100UF 100V 10X26 85C AXI datasheet.pdf