Littelfuse 0498150.MXT-HD
0498150.MXT-HD picture photo
Mfg. Part Number
0498150.MXT-HD
Manufacturer
Product Category
Fuses
Brief Description
FUSE AUTO 150A 32VDC AUTO LINK
Datasheet Download
0498150.MXT-HD.pdf
Availability of 0498150.MXT-HD
QUANTITY
0498150.MXT-HD Order Process
Ship out your order
Specifications of 0498150.MXT-HD
Internal Part NumberEIS-0498150.MXT-HD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFuseology - Introduction to Fuses
Standard Package1,000
Category Circuit Protection
FamilyFuses
SeriesMIDI®
PackagingBulk
Fuse TypeAutomotive
Current Rating150A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC32V
Response Time-
Package / CaseAuto Link
Mounting TypeBolt Mount
Breaking Capacity @ Rated Voltage1kA
Melting I²t81900
ApprovalsUR
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Color-
Size / Dimension1.614" L x 0.472" W x 0.327" H (41.00mm x 12.00mm x 8.30mm)
DC Cold Resistance0.323 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0498150.MXT-HD
Related Links0498150, 0498150.MXT-HD Datasheet, Littelfuse Distributor
0498150.MXT-HD Details Description
Related parts for 0498150.MXT-HD
IC PREAMP AUDIO MONO MIC 4DSBGA datasheet.pdf
LED 2HI 5MM RT ANG ORANGE PC MNT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC CPLD 768MC 7.5NS 256FPBGA datasheet.pdf
RES 215 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 5A SPDT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
SW MAG REED SPST 32-38AT 200V datasheet.pdf