Littelfuse 0498200.MX1M5
0498200.MX1M5 picture photo
Mfg. Part Number
0498200.MX1M5
Brief Description
FUSE AUTO 200A 32VDC AUTO LINK
Datasheet Download
0498200.MX1M5.pdf
Availability of 0498200.MX1M5
QUANTITY
0498200.MX1M5 Order Process
Ship out your order
Specifications of 0498200.MX1M5
Internal Part NumberEIS-0498200.MX1M5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFuseology - Introduction to Fuses
Standard Package1,000
Category Circuit Protection
FamilyFuses
SeriesMIDI®
PackagingBulk
Fuse TypeAutomotive
Current Rating200A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC32V
Response Time-
Package / CaseAuto Link
Mounting TypeBolt Mount
Breaking Capacity @ Rated Voltage1kA
Melting I²t125000
ApprovalsUR
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Color-
Size / Dimension1.614" L x 0.472" W x 0.315" H (41.00mm x 12.00mm x 8.00mm)
DC Cold Resistance0.261 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0498200.MX1M5
Related Links049820, 0498200.MX1M5 Datasheet, Littelfuse Distributor
0498200.MX1M5 Details Description
Related parts for 0498200.MX1M5
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
POWER STRIP 70" 15A 10OUT 6'C datasheet.pdf
CONN MINI PCI .8MM 52POS RA .157 datasheet.pdf
RES SMD 422K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V 1% BP 1206 datasheet.pdf
SLA 05/90B 3.2SN OG datasheet.pdf
EMITTER IR 890NM 100MA RADIAL datasheet.pdf