API Delevan 0603-9N5K
0603-9N5K picture photo
Mfg. Part Number
0603-9N5K
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 9.5NH 700MA 130 MOHM
Datasheet Download
0603-9N5K.pdf
Availability of 0603-9N5K
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
0603-9N5K Order Process
Ship out your order
Specifications of 0603-9N5K
Internal Part NumberEIS-0603-9N5K
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series603
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance9.5nH
Tolerance±10%
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)130 mOhm Max
Q @ Freq27 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant4.8GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.071" L x 0.045" W (1.80mm x 1.14mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0603-9N5K
Related Links0603, 0603-9N5K Datasheet, API Delevan Distributor
0603-9N5K Details Description
Related parts for 0603-9N5K
IC OPAMP VFB 80MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
DISPLAY 7SEGMENT GREEN CA 0.3" datasheet.pdf
CONN RCPT 7 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
RES 0.715 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER VERT TIN 16POS datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.53M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf