AVX Corporation 06031A331KAT4A
06031A331KAT4A picture photo
Mfg. Part Number
06031A331KAT4A
Brief Description
CAP CER 330PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
06031A331KAT4A.pdf
Availability of 06031A331KAT4A
QUANTITY
06031A331KAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06031A331KAT4A
Internal Part NumberEIS-06031A331KAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06031A331KAT4A
Related Links06031A3, 06031A331KAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06031A331KAT4A Details Description
Related parts for 06031A331KAT4A
CONN MINI BNC JACK 75 OHM PCB datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 3500UF 10V AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
LED PRISM 3MM SQ ALLINGAP YW SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP FILM 0.015 UF 5 % 2KVDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 10% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf