AVX Corporation 06031C152MAT7A
06031C152MAT7A picture photo
Mfg. Part Number
06031C152MAT7A
Brief Description
CAP CER 1500PF 100V X7R 0603
Datasheet Download
06031C152MAT7A.pdf
Availability of 06031C152MAT7A
QUANTITY
06031C152MAT7A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06031C152MAT7A
Internal Part NumberEIS-06031C152MAT7A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package15,000
Series-
PackagingBulk
Capacitance1500pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06031C152MAT7A
Related Links06031C1, 06031C152MAT7A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06031C152MAT7A Details Description
Related parts for 06031C152MAT7A
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 1.5V datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG BROWN 100' datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 4" 0.50MM 28POS datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 32.768KHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 28K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 11PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB datasheet.pdf
500 TB PLU PLU HIGH TYPE datasheet.pdf
OSC 212.5MHZ SMD datasheet.pdf