AVX Corporation 06032U4R5BAT2A
06032U4R5BAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06032U4R5BAT2A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 4.5PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
06032U4R5BAT2A.pdf
Availability of 06032U4R5BAT2A
QUANTITY
06032U4R5BAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06032U4R5BAT2A
Internal Part NumberEIS-06032U4R5BAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package8,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.5pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.036" (0.91mm)
Lead Spacing-
FeaturesUltra-Low ESR
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06032U4R5BAT2A
Related Links06032U4, 06032U4R5BAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06032U4R5BAT2A Details Description
Related parts for 06032U4R5BAT2A
IGBT SIP MODULE 600V 10A IMS-2 datasheet.pdf
RES SMD 13.7 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 220KHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
MEMORY CARD MINISD 256MB datasheet.pdf
RES CHAS MNT 47 OHM 5% 120W datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 20POS datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 56.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 15A 125V datasheet.pdf
LED REFLECTOR 4" SEMI SPECULAR datasheet.pdf
TV 11C 11#12 SKT PLUG datasheet.pdf
270UF 250V 22X35MM 105C 5000H datasheet.pdf