AVX Corporation 06032U6R8CAT2A
06032U6R8CAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06032U6R8CAT2A
Brief Description
CAP CER 6.8PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
06032U6R8CAT2A.pdf
Availability of 06032U6R8CAT2A
QUANTITY
06032U6R8CAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06032U6R8CAT2A
Internal Part NumberEIS-06032U6R8CAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package12,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.036" (0.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06032U6R8CAT2A
Related Links06032U6, 06032U6R8CAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06032U6R8CAT2A Details Description
Related parts for 06032U6R8CAT2A
RES 180 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 25.3V 1W PMDS datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 175KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CIR BRKR THRM-MAG 50A 28VDC datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 480V 30A DIN RAIL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 20NS 44TQFP datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HDR 8POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 420V SCREW datasheet.pdf
OSC VCTCXO 10.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf