AVX Corporation 06033A100D4T2A
06033A100D4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06033A100D4T2A
Brief Description
CAP CER 10PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A100D4T2A.pdf
Availability of 06033A100D4T2A
QUANTITY
06033A100D4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A100D4T2A
Internal Part NumberEIS-06033A100D4T2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A100D4T2A
Related Links06033A1, 06033A100D4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A100D4T2A Details Description
Related parts for 06033A100D4T2A
GDT 145V 20KA datasheet.pdf
CIR BRKR 25A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC HEX BUFF/CONV INVERTER 16SO datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 24SSOP datasheet.pdf
FEED-THROUGH TERM BLOCK 24-12AWG datasheet.pdf
RES 125 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf