AVX Corporation 06033A3R0D4T2A
06033A3R0D4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06033A3R0D4T2A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A3R0D4T2A.pdf
Availability of 06033A3R0D4T2A
QUANTITY
06033A3R0D4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A3R0D4T2A
Internal Part NumberEIS-06033A3R0D4T2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A3R0D4T2A
Related Links06033A3, 06033A3R0D4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A3R0D4T2A Details Description
Related parts for 06033A3R0D4T2A
RES ARRAY 5 RES 330 OHM 10SIP datasheet.pdf
FUSE GLASS 200MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS 24AWG MTA-100 datasheet.pdf
RES 0.025 OHM 5W 1% RADIAL datasheet.pdf
TOOL PLASTIC FIBER CRIMP datasheet.pdf
KIT DEMO 78K0 UPD78F0730 datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 196 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V D2PAK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 13POS SKT datasheet.pdf