AVX Corporation 06034C223KAT2A
06034C223KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06034C223KAT2A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.022UF 4V X7R 0603
Datasheet Download
06034C223KAT2A.pdf
Availability of 06034C223KAT2A
QUANTITY
06034C223KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06034C223KAT2A
Internal Part NumberEIS-06034C223KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated4V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06034C223KAT2A
Related Links06034C2, 06034C223KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06034C223KAT2A Details Description
Related parts for 06034C223KAT2A
CONN FAKRA PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 6.3V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 23POS SKT datasheet.pdf
RES 750 OHM 3.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 23POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
LED ASSY RA 1.8MM 4X1 R/G WH DFF datasheet.pdf