Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-20A-12-C1-R0
ATS-20A-12-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-20A-12-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT
Datasheet Download
ATS-20A-12-C1-R0.pdf
Availability of ATS-20A-12-C1-R0
QUANTITY
ATS-20A-12-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-20A-12-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-20A-12-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.84°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-20A-12-C1-R0
Related LinksATS-20A-, ATS-20A-12-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-20A-12-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-20A-12-C1-R0
CONN HEADER .100 DUAL STR 10POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 9.5A I2PAK datasheet.pdf
RES SMD 10.2KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8UMAX datasheet.pdf
RES 187 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 9PS 18AWG .156 TIN datasheet.pdf
CONN RCPT HSNG 23POS CST-100 II datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
1500UF 100V 25,4X30 datasheet.pdf