AVX Corporation 06035A320FAT2A
06035A320FAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06035A320FAT2A
Brief Description
CAP CER 32PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
06035A320FAT2A.pdf
Availability of 06035A320FAT2A
QUANTITY
06035A320FAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06035A320FAT2A
Internal Part NumberEIS-06035A320FAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance32pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06035A320FAT2A
Related Links06035A3, 06035A320FAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06035A320FAT2A Details Description
Related parts for 06035A320FAT2A
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 20A 12V datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 56KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 0.6A SOT89 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 10A 6 MOHM SMD datasheet.pdf
EMI FILTER 500VAC 6A SCREW TERM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
LED MOD 25WATT ZENIGATA 4050K datasheet.pdf
TVS DIODE 376.2VWM 607.2VC DO15 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 66POS SKT datasheet.pdf
RJI CBL IP20 M12 4XAWG 22/7 10M datasheet.pdf
3.96 EP HDR ASSY 9P(RED) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MNT PIN datasheet.pdf