AVX Corporation 06035A6R0BAT4A
06035A6R0BAT4A picture photo
Mfg. Part Number
06035A6R0BAT4A
Brief Description
CAP CER 6PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
06035A6R0BAT4A.pdf
Availability of 06035A6R0BAT4A
QUANTITY
06035A6R0BAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06035A6R0BAT4A
Internal Part NumberEIS-06035A6R0BAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06035A6R0BAT4A
Related Links06035A6, 06035A6R0BAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06035A6R0BAT4A Details Description
Related parts for 06035A6R0BAT4A
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOP datasheet.pdf
IC INVERTER HEX 14-SOIC datasheet.pdf
DIODE PIN HF SW 50V 50MA SOT-346 datasheet.pdf
RES SMD 301K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BCD 10-POSITION SMD GULL-WING datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
DRAG ASSEMBLY datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 31POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
350 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER .45-5.5VDC 6A datasheet.pdf