AVX Corporation 06035C221MAT4A
06035C221MAT4A picture photo
Mfg. Part Number
06035C221MAT4A
Brief Description
CAP CER 220PF 50V X7R 0603
Datasheet Download
06035C221MAT4A.pdf
Availability of 06035C221MAT4A
QUANTITY
06035C221MAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06035C221MAT4A
Internal Part NumberEIS-06035C221MAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06035C221MAT4A
Related Links06035C2, 06035C221MAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06035C221MAT4A Details Description
Related parts for 06035C221MAT4A
RES SMD 3.6 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMPC datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
3.5 WTB WAFER ASSY RA 8CKT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 4A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 8 (Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB datasheet.pdf
OCEAN SIDE FEED APPLICATOR datasheet.pdf
ASSY RECT 1A 5KV STD REC datasheet.pdf