AVX Corporation 06035C681JAT7A
06035C681JAT7A picture photo
Mfg. Part Number
06035C681JAT7A
Brief Description
CAP CER 680PF 50V X7R 0603
Datasheet Download
06035C681JAT7A.pdf
Availability of 06035C681JAT7A
QUANTITY
06035C681JAT7A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06035C681JAT7A
Internal Part NumberEIS-06035C681JAT7A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package15,000
Series-
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06035C681JAT7A
Related Links06035C6, 06035C681JAT7A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06035C681JAT7A Details Description
Related parts for 06035C681JAT7A
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 250VAC RAD datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 531 I/O 780FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 128POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS PIN datasheet.pdf
RES 10K OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CTV 5C 5#20 PIN PLUG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS SKT datasheet.pdf