AVX Corporation 06035D104MAT4A
06035D104MAT4A picture photo
Mfg. Part Number
06035D104MAT4A
Brief Description
CAP CER 0.1UF 50V X5R 0603
Datasheet Download
06035D104MAT4A.pdf
Availability of 06035D104MAT4A
QUANTITY
06035D104MAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06035D104MAT4A
Internal Part NumberEIS-06035D104MAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06035D104MAT4A
Related Links06035D1, 06035D104MAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06035D104MAT4A Details Description
Related parts for 06035D104MAT4A
IC DAC SRL 16BIT 24-DIP datasheet.pdf
Crystal 3.579545MHz 20ppm 18pF 180 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CERAMIC MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.2523MHZ 6CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A 6XDFN datasheet.pdf
CAP CER 9.3PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
D-SUB FILTER 25POS IP67 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 6.8UF 50V 7343 datasheet.pdf
10000UF 250V 76X105MM 85C 10000H datasheet.pdf