API Delevan 0603R-39NG
0603R-39NG picture photo
Mfg. Part Number
0603R-39NG
Brief Description
FIXED IND 39NH 600MA 250 MOHM
Datasheet Download
0603R-39NG.pdf
Availability of 0603R-39NG
QUANTITY
0603R-39NG Order Process
Ship out your order
Specifications of 0603R-39NG
Internal Part NumberEIS-0603R-39NG
Material - CoreCeramic
Inductance39nH
Tolerance±2%
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)250 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.2GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.071" L x 0.045" W (1.80mm x 1.14mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0603R-39NG
Related Links0603R, 0603R-39NG Datasheet, API Delevan Distributor
0603R-39NG Details Description
Related parts for 0603R-39NG
IC MPU M683XX 33MHZ 144LQFP datasheet.pdf
PHOTODARLINGTON NPN BLK 0805 SMD datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES 3.00M OHM 4W 1% RADIAL datasheet.pdf
LATCH HANDLE PADLOCKING 3PT datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD SMT/SLOT/PG 22CKT datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
PAC-MICR-SD15-V1 CBL ASSY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf