AVX Corporation 0603YA220JAT2A
0603YA220JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
0603YA220JAT2A
Brief Description
CAP CER 22PF 16V NP0 0603
Datasheet Download
0603YA220JAT2A.pdf
Availability of 0603YA220JAT2A
QUANTITY
0603YA220JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 0603YA220JAT2A
Internal Part NumberEIS-0603YA220JAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0603YA220JAT2A
Related Links0603YA2, 0603YA220JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
0603YA220JAT2A Details Description
Related parts for 0603YA220JAT2A
KNOB BLK GLOSS.75"DIA 6MM SHAFT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 85V 88A TO-263 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 10A TO263AB datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
37POS F FILT TYP1 PC 4-40 datasheet.pdf