AVX Corporation 0603ZA270K4T2A
0603ZA270K4T2A picture photo
Mfg. Part Number
0603ZA270K4T2A
Brief Description
CAP CER 27PF 10V NP0 0603
Datasheet Download
0603ZA270K4T2A.pdf
Availability of 0603ZA270K4T2A
QUANTITY
0603ZA270K4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 0603ZA270K4T2A
Internal Part NumberEIS-0603ZA270K4T2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0603ZA270K4T2A
Related Links0603ZA2, 0603ZA270K4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
0603ZA270K4T2A Details Description
Related parts for 0603ZA270K4T2A
VARISTOR 61V 100A 2-SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 7.87K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
LENS FOR INCAND DISPLAY AML41J datasheet.pdf
CABLE 4COND 20AWG SHLD 500' datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 7.90MM datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT SKT datasheet.pdf