AVX Corporation 0603ZA3R9JAT2A
0603ZA3R9JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
0603ZA3R9JAT2A
Brief Description
CAP CER 3.9PF 10V NP0 0603
Datasheet Download
0603ZA3R9JAT2A.pdf
Availability of 0603ZA3R9JAT2A
QUANTITY
0603ZA3R9JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 0603ZA3R9JAT2A
Internal Part NumberEIS-0603ZA3R9JAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0603ZA3R9JAT2A
Related Links0603ZA3, 0603ZA3R9JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
0603ZA3R9JAT2A Details Description
Related parts for 0603ZA3R9JAT2A
RELAY SSR 5A 240VAC AC-IN ZERO-X datasheet.pdf
IC FPGA 249 I/O 324FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
INSULATION ANVIL (I1 DIE) datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SCKT datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR SLF 1 IN datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 91V 1W DO214AC datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf